Program współpracy transgranicznej Interreg Czechy - Polska po 2027 r.

Szanowna Pani, Szanowny Panie!

program Interreg Czechy – Polska jest unijnym programem współpracy transgranicznej. Programy transgraniczne Interreg promują zrównoważony rozwój i wzmacniają współpracę między regionami przygranicznymi państw.

Ich głównym celem jest poprawa warunków życia mieszkańców regionów pogranicza i otwarcie dla nich nowych możliwości w różnych dziedzinach życia codziennego. W związku z tym programy te koncentrują się na współpracy transgranicznej w takich tematach, jak usługi publiczne, rekreacja, wspieranie przedsiębiorczości i innowacji, edukacja, ochrona środowiska itp.

Aktulanie jesteśmy w momencie, w którym rozpoczynają się dyskusje na temat przyszłego kształtu programów Interreg po 2027 r. Wypełniając ten kwestionariusz, mają Państwo szansę wpłynąć na tę przyszłość.

Wspólnie z Komisją Europejską zależy nam na tym, aby nowe programy jak najlepiej spełniały oczekiwania mieszkańców regionów przygranicznych. Dlatego zapraszamy Państwa do udzielenia odpowiedzi na ankietę, której wypełnienie zajmie około 10 minut.

Dziękujemy Państwu za poświęcony czas i zaangażowanie w przyszły kształt programu Interreg Czechy - Polska.

Zabezpieczony
logo
Program współpracy transgranicznej Interreg Czechy - Polska po 2027 r.
1

Wybierz jedną odpowiedź

Wybierz jedną odpowiedź
2

W jakim powiecie mieszkasz?

Wybierz jedną odpowiedź
3

Czy Twoje miejsce zamieszkania znajduje się w odległości mniejszej niż 15 km od granicy z Polską?

Wybierz jedną odpowiedź
4

Czy uważasz, że mieszkanie blisko granicy jest korzyścią czy wadą?

Możesz wybrać tylko jedną z proponowanych odpowiedzi
5

Jakie konkretnie widzisz zalety/korzyści życia w pobliżu granicy?

Odpowiedz, jeśli w poprzednim pytaniu odpowiedziałeś, że widzisz takie zalety/korzyści lub że widzisz zarówno zalety, jak i wady. Wybierz jedną lub więcej odpowiedzi z podanej listy lub wpisz własny temat w polu „inne” na końcu. Proszę wskaż nie więcej niż 3 korzyści/zalety, które uważasz za istotne.
6

Jakie są Twoim zdaniem główne tematy odpowiednie dla rozwiązań transgranicznych i współpracy transgranicznej w Twoim regionie?

Wybierz jedną lub więcej odpowiedzi z proponowanej listy lub wpisz własny temat w polu „inne” na końcu. Proszę wskaż nie więcej niż 3 najistotniejsze tematy.
7

Czy znasz jakieś przydatne projekty współpracy transgranicznej Interreg w Twojej okolicy?

Proszę wybrać jedną z podanych odpowiedzi
8

Jeśli Twoja odpowiedź na poprzednie pytanie była TAK (tj. znasz przydatny projekt Interreg), określ proszę, z jakiej dziedziny.

Wybierz dowolną liczbę odpowiedzi w zależności od tego, ile takich projektów znasz.
9

Jakie są Twoim zdaniem główne przeszkody utrudniające współpracę transgraniczną w życiu codziennym?

Wybierz jedną lub więcej odpowiedzi z podanej listy lub wpisz własny temat w polu „inne” na końcu. Wybierz maksymalnie 3 przeszkody, które uważasz za największe
10

Jaki byłby Twój idealny projekt transgraniczny? Twój transgraniczny „projekt marzeń”?

Wskaż tylko jeden projekt. Opisz go słownie, nie więcej niż jednym zdaniem. Możesz również opisać go w sposób ogólny (np. „projekt środowiskowy”), ale jeśli to możliwe, bądź konkretny (np. oczyszczenie transgranicznej rzeki XY).
11

Jeśli możesz, podaj swoje imię.

Prosimy o Twoje imię, abyśmy mogli ewentualnie zacytować Twoją odpowiedź w raporcie podsumowującym ankietę, np. „Pan Piotr uważa .... za główną przeszkodę we współpracy”. Jeśli jednak nie chcesz podawać swojego imienia, pomiń to pytanie.
12

Komentarz końcowy.

Wpisz krótki komentarz (masz 250 znaków), jeśli chcesz przekazać nam uzupełnienie do ankiety i zawartych w niej pytań lub chcesz podzielić się swoimi doświadczeniami i rekomendacjami dotyczącymi przygotowania nowego programu Interreg Czechy – Polska po 2027 r.