ANKIETA NOWA LSR - problemy, potrzeby, grupa defaworyzowana, komunikacja

Szanowni Państwo,           

w związku z trwającymi pracami nad nową zintegrowaną LSR - Lokalną Strategią Rozwoju dla obszaru działania Lokalnej Grupy Działania (LGD) ”Vistula-Terra Culmensis - Rozwój przez Tradycję" na lata 2023-2027 przedstawiamy Państwu ankietę diagnostyczną, która jest elementem procesu konsultacji społecznych.

Ankieta skierowana jest do mieszkańców z obszaru gmin, na których działa LGD „Vistula-Terra Culmensis”, tj. z obszaru gmin: Chełmno (z wyłączeniem miasta Chełmno), Grudziądz (z wyłączeniem miasta Grudziądz), Gruta, Lisewo, Łasin, Płużnica, Radzyń Chełmiński, Rogóźno, Stolno, Świecie nad Osą oraz do osób, które nie zamieszkują bezpośrednio obszaru objętego LSR ale działają na jego rzecz - prowadzą firmę, działają np. w OSP, pracują w szkole.

Czas wypełnienia ankiety nie powinien przekroczyć 10 minut.

Zapraszamy do udzielenia odpowiedzi.

Dziękujemy za udział w badaniu.

Zarząd Stowarzyszenia

Lokalna Grupa Działania

„Vistula-Terra Culmensis-Rozwój przez Tradycję"


Wszelkie pytania i wątpliwości prosimy kierować do Biura LGD: tel. 501-7651-541 lub 795-761-000, e-mail: sekretariat@lgdvistula.org

Zabezpieczony
ANKIETA DIAGNOSTYCZNA

Celem niniejszej ankiety jest uzyskanie informacji na temat: problemów i potrzeb w kontekście różnych obszarów możliwych do wsparcia w ramach nowej LSR; zakresów jakie mają zostać wsparte w ramach wdrażania nowej LSR w kontekście różnych obszarów możliwych do wsparcia w ramach nowej LSR; określenie grupy, która w ramach LSR wymagała będzie szczególnego wsparcia; określenie kanałów do komunikacji na linii LGD-lokalna społeczność.

1

Metryczka wypełniającego.

Wybierz jedną odpowiedź
2

Wiek

Wybierz jedną odpowiedź
3

Wypełniam ankietę jako mieszkaniec obszaru objętego LSR, tj. mieszkam na terenie:

Wybierz jedną odpowiedź
4

Wypełniam ankietę jako osoba działająca na rzecz lokalnej społeczności z obszaru objętego LSR , tj. jako:

Wypełniam jako osoba posiadająca siedzibę, filię, oddział lub której zakres działalności, obowiązki zawodowe obejmują obszar objęty LSR.
5

Jakie są wg Pani/Pana największe PROBLEMY obszaru objętego LSR?

Proszę o wskazanie najważniejszych wg Pani/Pana PROBLEMÓW obszaru, które wymagają szczególnego wsparcia w ramach wdrażania nowej LSR. Proszę uporządkuj odpowiedzi wg hierarchii ich ważności (zaznacz i przenieś zakres) gdzie 1 oznacza, że ten obszar został określony przez Panią/Pana jako najbardziej problemowy i wymaga szczególnego wsparcia w ramach LSR - wymaga zastosowania rozwiązań, które będą miały wpływ na niwelowanie tego problemu.
6

Czy dostrzega Pani/Pana inne występujące na obszarze LSR PROBLEMY?

Jeżeli TAK to proszę o wpisanie tych problemów, jeżeli NIE to proszę o wpisanie: NIE, nie dotyczy, ND.
7

Jakie są wg Pani/Pana największe POTRZEBY obszaru objętego LSR? Zakresy w ramach FEdKP.

Proszę o wskazanie najważniejszych wg Pani/Pana potrzeb obszaru, które wymagają szczególnego wsparcia w ramach wdrażania nowej LSR. Proszę uporządkuj odpowiedzi wg hierarchii ich ważności (zaznacz i przenieś zakres) gdzie 1 oznacza, że ten zakres wymaga największego wsparcia w ramach LSR i LGD winna przeznaczyć na ten obszar najwięcej środków. FEdKP - Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza na lata 2021-2027 - program dla funduszy europejskich wdrażanych za pośrednictwem Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
8

Jakie są wg Pani/Pana największe POTRZEBY obszaru objętego LSR? Zakresy w ramach WPR.

Proszę o wskazanie najważniejszych wg Pani/Pana potrzeb obszaru, które wymagają szczególnego wsparcia w ramach wdrażania nowej LSR. Proszę uporządkuj odpowiedzi wg hierarchii ich ważności (zaznacz i przenieś zakres) gdzie 1 oznacza, że ten zakres wymaga największego wsparcia w ramach LSR i LGD winna przeznaczyć na ten obszar najwięcej środków. WPR - program Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2021-2027 - program wdrażany za pośrednictwem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
9

Prosimy o wskazanie jaka grupa społeczna lub wiekowa wymaga szczególnego wsparcia w ramach nowej LSR?

Proszę o wskazanie 3 grup społecznych lub wiekowych, które wg Pani/Pana wymagają szczególnego wsparcia w ramach wdrażania nowej LSR. Można do wskazanych poniżej grup dopisać swoją inną propozycję.
10

Prosimy o wskazanie kanałów komunikacji, które LGD powinna stosować by jak najskuteczniej informować Państwa o podejmowanych przez siebie działaniach, w tym o prowadzonych konsultacjach, ogłaszanych konkursach, podejmowanych działaniach animacyjno - integracyjnych. Można do wskazanych poniżej kanałów dopisać swoją inną propozycję.

Prosimy o wybranie 3 najbardziej skutecznych kanałów komunikacji.
11

Jeżeli Pani/Pan ma inne opinie i uwagi, propozycje związane z procesem budowania nowej LSR to prosimy je tu opisać:

Dziękujemy za wypełnienie ankiety!


Bądź na bieżąco z procesem tworzenia NOWEJ LSR -

odwiedzaj naszą stronę www.lgdvistula.org,

śledź nasz profil społecznościowy na portalu Facebook.



Badanie ankietowe prowadzone jest w ramach procesu konsultacji

na rzecz opracowania

Lokalnej Strategii Rozwoju (LSR)

dla obszaru działania Lokalnej Grupy Działania (LGD)

”Vistula-Terra Culmensis-Rozwój przez Tradycję" na lata 2023-2027.

 

Zadanie jest realizowane w ramach

działania 19. Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER,

poddziałanie 19.2. Wsparcie przygotowawcze

Programu Rozwoju obszarów Wiejskich na lata 2014-2020