Przyczyny niepowodzeń szkolnych w klasach 1-3

Witam!

Nazywam się Kamila Zackiewicz i jestem studentką III roku studiów licencjackich na kierunku pedagogika, w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc i wypełnienie ankiety nt. “Przyczyn niepowodzeń szkolnych w klasach 1-3”. Jako “niepowodzenie szkolne” przyjmuję definicję Czesława Kupisiewicza. Wg niego jest to

“rozbieżność między wiadomościami, umiejętnościami i nawykami opanowanymi przez uczniów, a materiałem, jaki zgodnie z założeniami programowymi powinni poznać w zakresie poszczególnych przedmiotów”.

Ankieta ta jest całkowicie anonimowa, przy każdym pytaniu jest wyraźnie zaznaczone, ile odpowiedzi należy/można podkreślić.

Dziękuję za poświęcony czas.

Zabezpieczony

Z jakimi indywidualnymi problemami ucznia/uczniów spotkała się Pani/Pan w bieżącym roku szkolnym? (można zaznaczyć dowolną liczbę odpowiedzi)

Co Pani/Pana zdaniem jest najczęściej spotykaną przyczyną niepowodzeń w opanowaniu materiału podstawy programowej? (dowolna liczba odpowiedzi)

Które problemy występowały/występują u ucznia z trudnościami w opanowaniu materiału podstawy programowej? (dowolna liczba odpowiedzi)

Ilu uczniów w Pana/Pani klasie nie osiągnęło w poprzednim roku szkolnym minimum programowego?

Czy szkoła, w której Pan/Pani uczy posiada program opieki nad uczniami, u których wystąpiły objawy niepowodzeń szkolnych?

Czy szkoła posiada zorganizowany zespół osób do spraw uczniów, u których występują objawy trudności w opanowaniu podstawy programowej?

Jeśli tak, jakie działania mające na celu pomoc dziecku są podejmowane przez szkołę?

Czy prowadzi Pan/Pani zajęcia wyrównawcze, dla uczniów, którzy przejawiają trudności w opanowaniu podstawy programowej?

Ilu uczniów uczestniczy w zajęciach?

Czy korzysta Pan/Pani z pomocy innych osób przy diagnozowaniu przyczyn niepowodzeń szkolnych? (jeśli odpowiedź jest “nie”, należy przejść do pytania nr 14)

11. Z pomocy jakich osób korzysta Pan/Pani przy diagnozowaniu i wspieraniu ucznia z trudnościami w przyswojeniu materiału podstawy programowej? (dowolna liczba odpowiedzi)

Czy uważa Pan/Pani, że nauczyciele są w stanie sami sobie poradzić i pomóc dziecku w przezwyciężeniu trudności i problemów szkolnych?

Czy podejmuje Pani/Pan współpracę z rodzicami, w celu rozpoznania i zaspokojenia potrzeb uczniów z trudnościami w przyswojeniu materiału podstawy programowej?

Czy rodzice angażują się we współpracę z nauczycielami w celu pomocy swojemu dziecku?

Na czym polega taka współpraca?

Proszę wskazać, jakie czynniki w pracy nauczyciela i organizacji szkoły mogą Pana/Pani zdaniem sprzyjać pojawieniu się niepowodzeń szkolnych: (dowolna ilość odpowiedzi)

Stwórz ankiety online za darmo ✓ Survio pomoże Ci
background